„Dažnai juokaujama, kad Lietuvoje gyvena trys milijonai krepšinio ir tiek pat alaus ekspertų – visi jie labai gerai žino, kaip bet kokiomis aplinkybėmis pralaužti gynybą ir pataikyti į krepšį bei kaip turi būti verdamas ir koks yra geras alus. Dėl to iš pradžių juokais, o paskui visai rimtai sugalvojome pirmą kartą Lietuvos istorijoje surengti unikalų aludarystės egzaminą ir patikrinti trijų milijonų ekspertų žinias“, – sako „Utenos alaus“ daryklos vadovas Marius Šveistrys.
Aludarystės ekspertas – į Alaus akademiją
Nacionalinį aludarystės egzaminą sudarys dvi dalys – teorinė ir praktinė. Iš pradžių – gegužės 17 dieną – specialiai sukurtoje interneto svetainėje www.alausegzaminas.lt egzamino dalyviai atsakinės į teorinius klausimus apie šiuolaikinę aludarystę – per 45 minutes jie turės atsakyti į 30 klausimų. Iš visų pateikusių atsakymus 30 geriausiai pasirodžiusiųjų pateks į finalą. Finalininkai bus pakviesti į praktinę Nacionalinio aludarystės egzamino dalį, kuri birželio 1 dieną vyks „Utenos alaus“ darykloje esančiame Šiuolaikinės aludarystės centre.
Moderniausioje Baltijos šalyse „Utenos alaus“ darykloje veikiančio Šiuolaikinės aludarystės centro tikslas – gerinti visuomenės supratimą apie alaus gamybą ir jo vartojimo kultūrą, supažindinti su šiuolaikine aludaryste ir griauti iš piršto laužtus mitus apie ją. Centre išsamiai pristatomas šiuolaikinis alaus gamybos procesas – nuo kokybiško į daryklą atkeliaujančio salyklo, tyro vandens iš nuosavo gręžinio iki pat išpilstymo. Centre taip pat veikia interaktyvi „Utenos alaus“ daryklos istorijos ekspozicija, o pageidaujantys gali dalyvauti profesionalioje alaus degustacijoje. Nacionalinis aludarystės egzaminas – vienas iš šio modernaus centro projektų.